Kurumsal


Hakkımızda

5 kuşaktır sıcak demir sıcak demircilik işi ile ilgilenen ÇAKIR METAL 1989 yılında Tarım aletleri imalatına başlamış ve imalatını KÜLTİVATÖR üzerine yoğunlaştırmıştır. Geçmiş tecrübelerine de dayanarak, kültivatör ve yedek parçaları üzerinde kaliteli üretim yapmayı kendine amaç edinen ÇAKIR METAL bu konudaki başarısını da kanıtlamıştır. Kaliteli üretimden ödün vermeyerek çalışmalarını sürdüren ÇAKIR METAL 1996yılında bünyesinde faaliyete geçirdiği haddehanesi ile kaliteli üretimini daha da ileri götürmüştür. Bünyesinde bulunan kalıp atölyesi ile kendi kalıplarının imalatını da yapmaktadır. İmalatın her aşamasında özel ısıl işlem metodları kullanarak malzemeler sertleştirilmekte ve dayanımları arttırılmaktadır. Rekabetin yoğun olarak yaşandığı günümüzde ÇAKIR METAL en büyük rekabetin kalite ve müşteri memnuniyeti olduğu görüşündedir. ÇAKIR METAL proseslerini Kalite ve müşteri odaklı olarak geliştirmekte üretimin her aşamasında kalite kontrol yaparak imalatına devam etmektedir. Halen 2.000 m² alanda imalatını devam ettirmekte olan ÇAKIR METAL gün geçtikçe büyümektedir. Yeni projeler geliştirerek ve üretiminin kalitesini devamlı arttırarak isminin geçtiği her yerde kalite kavramını akla getirmeyi bir ilke olarak benimsemiştir.

Vizyonumuz

Endüstrinin Anadolu’da yaygınlaşmasının ülkenin sağlıklı gelişmesi için şart olduğunu inanan firmamız bu vizyonda çalışmalarına devam etmektedir.

Misyonumuz

Müşteri odaklı çalışmayı kendine amaç edinan firmamız, ürünlerini geliştirerek; müşteri isteklerine daha iyi cevap verebilmek için devamlı AR-GE faaliyeti içinde hedeflerine ulaşacaktır.

Prensiplerimiz

Önce müşteri, sonra birey, firma ve ülke çıkarlarını ön planda tutan firmamız bu prensiple çalışmalarına devam edecektir.

Hedeflerimiz

Firmamız yurt içi pazarda daha etkin rol almanın yanı sıra, yurt dışı pazarda da yer almak için yoğun olarak çalışacaktır. Etkin ve itibarlı bir marka olmak en öncelikli hedefimiz olacaktır.

Kalite Politikası

Mevcut müşteri potansiyelini korumanın yanı sıra, tarım makineleri lanında lider olarak daha fazla pazar payı elde etmek ve yeni müşteriler temin ederek, firmamızın adının geçtiği her yerde kalite kavramını akla getirmek en büyük idealimizdir. Bu amaçla müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak düzeyde hizmet vererek, müşteri memnuniyeti sağlayacak ve kendimizi sürekli iyileştireceğiz.

Yöneticiden

Yeni projeler üreterek; kalite ve müşteri odakli imalat Firmamız için vazgeçilmez bir amaçtır. Firmamız her zaman kaliteyi ön planda tutarak imalatini müşteri memnuniyeti üzerine gerçekleştirmektedir. Müşterilerimize daha iyi imalat verebilmek için, olası müşteriler de dahil olmak üzere tüm müşterilerin belirlenmesi ve tanımlanması, müşteri ve son kullanıcılara ilişkin önemli ürün ve imalat karakteristiklerinin sağlanması, pazardaki rekabetin değerlendirilmesi olanakların, zayif ve kuvvetli noktaların tanımlanması ve uzmanlaşmanın sağlanması da amaçlanmaktadır. Firmamız aktif, işini bilen ve seven yenilikçi akımda iddialı ve başarıyı kendine ilke edinerek yoluna devam edecektir. Mutlaka; başarının müşteri memnuniyeti ile sağlanacağına inaпiyoruz.

 

Sertifikalar

 

TSE 2384 Uygunluk Belgesi

TSE İmalat Yeterlilik Belgesi

TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

ISO-EN-9001:2000